تاکسی یاب (اپلیکیشن جستجوی تاکسی)

بطور حتم اپلیکیشن های جستجوی تاکسی از بهترین نمونه های پذیرش تکنولوژی و استفاده از نرم افزارها به عنوان ابزاری در جهت تسهیل در ارائه خدمات , افزایش بهره بری, افزایش درآمد, یکپارچه سازی ساختار و همچنین افزایش اشتغال زایی می باشد.

در سالهای اخیر تکنولوژی وارد تمامی ابعاد زندگی ما شده است. در این راستا تاکسی ها و رانندگان نیز مستثنا نبوده و از فناوری ها به نفع کسب و کار خود استفاده کرده اند. بطور حتم اسنپ و تپسی به عنوان دو برند مطرح در حمل و نقل مسافر را همه می شناسند. اپلیکیشن هایی که در کاهش مشکلات بخصوص در سفرهای درون شهری بسیار موفق بوده اند.

کاسپین صنعت به عنوان یکی از قدرتمندترین طراحان نرم افزار در کشور , با درخواست و همکاری شرکت های حمل و نقل شهری نرم‌افزارهای تاکسی یاب و اسنپ کامیون را طراحی و پیاده سازی نموده است. با توجه به تخصص و تجربه این شرکت در طراحی این نوع نرم افزار ها, در این بخش ویژگی ها و امکانات این نرم افزارها را بررسی و تشریح خواهیم کرد. همچنین این شرکت با افتخار آماده همکاری با آژانس ها و موسسه های مسافربری جهت راه اندازی پیشرفته ترین نرم افزار تاکسی یاب می باشد.

پیشرفت فناوری بخصوص در سال‌های اخیر موجب تغییرات زیادی در زندگی ما شده است. شغل های زیادی از بین رفته اند و در عوض مشاغل جدید بوجود آمده اند. چند سال پیش نیاز به استفاده از خدمات آژانس های مسافری و موسسه های کرایه اتومبیل بسیار محسوس بود و این موسسه ها بخش زیادی از سهم حمل و نقل را بر عهده داشته اند. در هر محله ای یک یا چند آژانس مسافربری وجود داشت تا زمانی که تکنولوژی بیسیم تغییراتی را در راهبرد این موسسه ها ایجاد کرد و گستره فعالیت این موسسه ها را به یک منطقه و شهر گسترش داد. تکنولوژی بیسیم بدلیل محدودیت در نوع فناوری و قابلیت ها نیاز به مدیریت را افزایش میداد اما توانسته بود موقعیت مکانی تاکسی ها را به دامنه وسیع تری افزایش دهد که خود موجب افزایش مسافر و سرعت انتقال و رضایت می شد.

اما در نهایت با گسترش اینترنت, وضعیت به سرعت تغییر کرد و نرم افزارهای موبایل بیشتر سهم حمل و نقل را ازآن خود کرده اند. سرعت این تغییرات تا اندازه ای زیاد بود که تعداد زیادی از این موسسه ها و آژانس ها نتوانستند خود را با شرایط تطبیق دهند و تغییرات لازم را ایجاد کنند و متحمل زیان فراوانی شده اند.

 

 

امکاناتی که نرم‌افزارهای موبایل در اختیار مسافران قرار داده است موجب محبوبیت سریع این نرم افزارها شد. امکاناتی مانند مشخص شدن هزینه سفر قبل از آغاز سفر، پرداخت آنلاین کرایه، مشاهده کامل مشخصات راننده و لغو درخواست در صورت نیاز, مشخص شدن مسیر و مدت زمان رسیدن به مقصد, امکان ارزیابی هر سفر, استفاده از کد تخفیف و بسیاری امکانات دیگر که موسسه های سنتی نمی‌توانند آن ها را ارائه دهند.

همچنین بسیاری از رانندگان شخصی که در سطح شهر مشغول به فعالیت بوده اند، با مشاهده شرایط ویژه این اپلیکیشن‌ها برای رانندگان‌، به استفاده از این سرویس ها برای انجام فعالیت های خود و کسب درآمد روی آوردند. امکاناتی نظیر مشاهده مبدا , مقصد و هزینه سفر قبل از سفر . همچنین عدم محدودیت در موقعیت مکانی و زمانی راننده نیز موجب محبوبیت بیشتر  شد.

روند رو به رشد برنامه های درخواست خودرو به قدری خوب بوده است که توانسته بسیاری از شرکتهای بزرگ بین‌المللی را نیز برای فعالیت در ایران وسوسه کند. همچنین موسسه ها و آژانس های مسافربری زیادی به استفاده از نرم افزارهایی با نام خود رو آورده اند.

 

 

کاسپین به عنوان یکی از قدرتمندترین طراحان نرم افزار در کشور, با همکاری شرکت های حمل و نقل شهری نرم‌افزارهای تاکسی یاب و اسنپ کامیون را طراحی و پیاده سازی نموده است. این شرکت آماده همکاری با آژانس ها و موسسه های مسافربری جهت راه اندازی پیشرفته ترین نرم افزار تاکسی یاب می باشد.

 

نرم افزارهای تاکسی یاب شامل سه بخش اصلی است :

 1. نرم افزار موبایل مسافر
 2. نرم افزار موبایل راننده
 3. نرم افزار مدیر و نماینده های سامانه

 

امکانات و قابلیت ها ( اپلیکیشن مسافر)

اپلیکیشن مسافر دارای امکانات زیادی می‌باشد که از جمله آن ها میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. مشاهده موقعیت مکانی فعلی: با روشن کردن موقعیت یاب (GPS) تلفن همراه می‌توانند موقعیت مکانی فعلی خود را روی نقشه مشاهده و به عنوان مبدا سفر انتخاب نمایند. همچنین رانندگان فعال در اطراف مسافر روی نقشه قابل مشاهده هستند.
 2. تعیین مبدا و مقصد از روی نقشه و جستجوی صوتی
 3. محاسبه و نمایش هزینه سفر
 4. امکان تعیین مقصد دوم یا سفر رفت و برگشت
 5. امکان تعیین توقف در سفر
 6. نمایش مشخصات راننده و اتومبیل
 7. اعمال مشاهده میزان تخفیف و استفاده از کد تخفیف
 8. امکان مشاهده گردش حساب و تراکنش های انجام شده
 9. امکان مشاهده سفرهای پیشین
 10. امکان دریافت رسید پرداخت سفر
 11. امکان ثبت آدرس های منتخب
 12. امکان ثبت و تغییر اطلاعات کاربری (نام , ایمیل , آدرس , … )
 13. امکان اشتراک گزاری مشخصات سفر
 14. امکان ارتباط با پشتیبانی
 15. امکان ارزیابی هر سفر
 16. تنظیمات نرم افزار (اعلان ها, دریافت خبرنامه, دریافت پیامک, نوع نقشه, نمایش ترافیک, زبان اپلیکیشن و …)
 17. افزایش اعتبار و کیف پول جهت پرداخت آفلاین

 

 

امکانات اپلیکیشن رانندگان

از جمله امکانات اپلیکیشن راننده میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. امکان فعال و غیر فعال کردن (در دسترس بودن راننده) : رانندگان می توانند با فعال سازی این بخش خود را در لیست رانندگان فعال قرار دهند.
 2. کیف پول رانندگان : تمامی پرداخت های آنلاین مسافران بعد از کسر سود مدیر سامانه به کیف پول مجازی رانندگان افزوده می شود که در بازه زمانی مشخص شده به حساب آنها افزوده خواهد شد.
 3. امکان مسیریابی از روی نقشه های آنلاین متعدد.
 4. بخش پشتیبانی: جهت ارتباط با مدیر سامانه و بررسی سوالات یا گزارش مشکلات احتمالی
 5. امکان ثبت موارد مهم و میزان رضایت راننده ها از سفر جهت ارتقای کیفیت و نوع سرویس دهی به مسافران.
 6. نمایش گردش حساب و تسویه حساب ها با راننده
 7. نمایش لیست سفرهای انجام شده با مشخصات کامل سفر از جمله تاریخ سفر , مبدا و مقصد سفر , مبلغ دریافت شده و نحوه پرداخت مسافر.
این صفحه را به اشتراک بگذارید
تماس با ما