مزایای استفاده از وب سایت چیست؟

شرکت ها برای ارائه خدمات, تبلیغ و فروش محصولات خود, با توجه به نیاز خود از تکنولوژی های روز استفاده میکنند.

از دلایل طراحی یک سایت میتوان به ارتباط و تبادل اطلاعات با مشتری , فروش و اتصال به درگاه پرداخت , معرفی خدمات , ایجاد باشگاه مشتریان , در دسترس بودن در تمام ساعات , اعتماد و آشنایی عموم به آن, افزایش اعتبار شرکت، اطلاع از آخرین اخبار و ارتباط موثر بین اعضای سازمان نام برد.  همچنین طیف وسیعی از مردم در فضای اینترنت و سایت ها به دنبال رفع نیاز های خود هستند. سایت ها فضای مناسب را در اختیار صاحبان کسب و کار می دهد تا بتوانند بدون هزینه کسب و کار خود را به دید هزاران نفر برسانند.

سایت دارای مزایای بسیاری می باشد و هزینه پایین طراحی آن و فراگیر شدن موبایل های هوشمند و اینترنت, باعث استفاده روز افزون از آن شده است. مزایای ذکر شده از مهمترین دلایل طراحی سایت می باشد.
هر سایت میتواند هویت یک کسب و کار را نشان دهد. طراحی حرفه ای یک سایت در جذب مخاطب بسیار موثر است. از سایت میتوان به عنوان لباس کسب و کار نیز اسم برد. یک سایت خوب موجب ایجاد احساس خوب در مخاطب می شود و کسب و کار را به بهترین شکل در ذهن مخاطب ثبت کند.

در هنگام طراحی سایت باید به چه نکاتی توجه کرد؟

یکی از موارد مهم قبل از طراحی سایت و اپلیکیشن توجه به نیاز مشتری و بررسی مخاطبان مشتری است. یک سایت میتواند اطلاع رسانی یا خدماتی باشد, و یا یک فروشگاه اینترنتی باشد. مواردی که باید به آن توجه داشت زمینه های کسب و کار و نیاز مشتری و مخاطبان سایت است.

آیا ممکن است در آینده با گسترش کسب و کار قسمت هایی  به سایت اضاف شود؟ بطور مثال به یک سایت اطلاع رسانی و معرفی خدمات, یک فروشگاه هم اضافه شود. یکی دیگر از موارد مهم پنل مدیریت است. به نهوی که مدیر بتواند براحتی قسمت های مختلف را تغییر و مطالب جدید را اضافه کند.

مخاطب شناسی یکی از اصلی ترین قسمت های طراحی سایت است. طیف مشتریان سایت طراحی شده چه کسانی خواهند بود؟ محدوده سنی و جنسیت استفاده کنندگان سایت , طرز تفکر آنها , علایق آنها , و همچنین اولویت جستجو و انتظار آنها از سایت چه خواهد بود؟

رنگ شناسی و شناخت از روانشناسی رنگ ها یکی از نکات مورد توجه است. از چه رنگ هایی استفاده شود؟ استفاده از رنگ بستگی به نوع سازمان یا شرکت, خدمات قابل ارائه, محصولات, رنگ لوگو, رنگ سازمانی, نام سایت و برند و همچنین ذهنیت استفاده کنندگان از این نوع کسب و کار خواهد بود. بطور مثال در طراحی سایت پزشکان رنگ های سفید و آبی حتما مورد توجه است.

قالب اصلی سایت و ظاهر و نمای کلی سایت یکی دیگر از موارد مهم است. هر سایت با توجه به قالب اصلی میزان توجه را به خود جلب میکند. در حقیقت طراحی یک سایت بستگی به میزان هنر و خلاقیت طراح دارد که اجزای سایت را چطور در کنار هم گردآورد.

سادگی نقشه و رابط کاربری مناسب از دیگر ویژگی های یک سایت حرفه ای است. شناسایی جستجوی مخاطبین سایت میتواند در چیدمان منوها, اولویت اسلایدرها, نحوه قرارگیری متن ها و عکس ها و دیگر موارد تاثیر بگذارد.

باید توجه کرد کاربر بتواند با کمترین تعداد کلیک به خواسته خود برسد اما در عین حال با فنون حرفه ای میزان زمان و تعداد دفعات بازدید را بیشتر کرد.

سئو

اکثر کاربران اینترنت از موتورهای جستجو در پیدا کردن صفحات مورد نظر خود استفاده می کنند. SEO یا بهینه سایت در بهتر دیده شدن سایت در فضای گسترده اینترنت بسیار مهم است. استفاده از کلمات کلیدی مرتبط و استفاده از متون مرتبط می تواند به اندازه چشم گیری در این امر کمک کند. تنظیم حجم صفحات و سرعت بالای بارگیری صفحات, بهینه سازی پایگاه داده, دقت در کدنویسی و بهینه سازی کدها و طراحی نسخه رسپانسیو از موارد مهم در سئو می باشد که طراح سایت می بایست به آن توجه کند.

امنیت سایت

بحث امنیت اطلاعات همواره از دغدغه های کاربران و صاحبان کسب و کار است. به جرات می توان گفت امنیت از مهمترین بخش های طراحی سایت محسوب می شود. بدون توجه به امنیت تضمین اطلاعات کاربران و پایداری سایت بسیار سخت است. امنیت سرور، امنیت شبکه، امنیت اینترنت، امنیت سیستم عامل، استفاده از نرم افزارهای امنیتی و بسیاری از موارد دیگر نقش اساسی در تامین امنیت سایت دارند. یک سایت همواره در معرض خطر حمله های هکرها قرار داد. کم توجهی به امنیت می تواند صدمه های زیادی به سایت و کسب و کار و همچنین کاربران بزند.

استفاده از ریکپچا, استفاده از گواهی SSL , استفاده از رمزهای پیچیده , استفاده از CMSهای استاندارد, مخفی کردن صفحه ورود مدیریت و بروز نگه داشتن نرم افزارها از جمله مواردی است که در امنیت سایت مورد توجه است.

نیاز به مشاوره دارید؟

نام و شماره تلفن خود را ثبت نمایید و منتظر تماس ما باشید:
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

این صفحه را به اشتراک بگذارید
تماس با ما